Новости

Відновлення процедури обов'язкового техогляду: основні пам'ятки для водіїв

Нещодавно стало відомо про те, що на території України знову відновлено процедуру обов'язкового техогляду транспортних засобів. Що уникнути занепокоєння водіїв та прибрати усю неправдиву інформацію, ми підготували для вас відповіді на найпоширеніші питання, які стосуються цієї новини.
Так, процедура обов'язкового технічного огляду авто знову відновлюється. Це навряд стане новиною для багатьох водіїв. Адже дискусії та розмови на цю тему точилися вже не один рік, ще з того моменту, коли обов'язковий техогляд було скасовано.
Правда, багато людей думали, що це питання не вийде за межі розмов та суперечок. Але стало відомо, що технічний огляд на обов'язковій основі абсолютно точно повернеться найближчим часом. Остаточної дати ще немає, але якщо ви є власником транспортного засобу, краще уже задуматись про те, в якому машина стані, та провести комплексний технічний огляд.
Серед основних питань, які турбують сучасних водіїв, ми виділили найпоширеніші та підготували відповіді на них.

Коли запроваджується обов'язковий техогляд в Україні?

Наразі ніхто не називає точної дати – орієнтовно можна припустити, що процедура відновиться у 2022 році не пізніше початку осені. Відповідно, на перевірку автомобіля водіям залишається менше одного року.
Остаточну дату має оголосити Міністерство Інфраструктури, яке зараз розробляє деталі проекту майбутнього закону. Після того, як закон буде готовий, його необхідно буде подати Верховній Раді. Далі залишається очікувати остаточного прийняття закону, яке зазвичай відбувається у доволі стислі терміни.

З яких причин повертається обов'язковий технічний огляд автомобіля?

Основною причиною, яка підштовхнула Міністерство Інфраструктури до відновлення закону про обов'язковий огляд транспортного засобу стало підписання угоди про асоціацію з ЄС. У списку зобов'язань, які має на себе взяти Україна, також є контроль за технічним станом усіх транспортних засобів задля безпеки дорожнього руху.
Згідно з підписаними документами, закон про обов'язковий технічний огляд машин має вступити в силу не пізніше, ніж через 5 років. Нагадаємо, що підписано угоду було у вересні 2017 року. А отже наступного року якраз завершується термін, у який Україна має відзвітувати перед ЄС про виконання всіх пунктів угоди.

Хто проходить і хто проводить технічні огляди?

Щодо того, кому необхідно в обов'язковому порядку проходити техогляд, питання однозначне – усім власникам легкових і вантажних транспортних засобів та причепів. Водії, які керують скутером чи мотоциклом, під дію нового закону не підпадають.
Нагадаємо, що раніше процедурою техогляду займалися виключно державні установи. Однак тепер швидше за все цим також будуть займатися приватні станції технічного огляду. Адже через великий наплив водіїв державні СТО не зможуть швидко перевірити всіх. Окрім того, монополія державних установ у цій сфері може призвести до появи корупційних схем.
Звісно, для того, щоб приватні СТО мали право проводити обов'язковий техогляд, у них має бути потрібне устаткування, а також відповідний сертифікат.
Made on
Tilda